Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - 20-21.03.2014 - relacja foto

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej - 20-21.03.2014 - relacja foto

zaproszenie

 

IDF

Fundacja

 

 

W dniu 20 marca 2014 roku obchodzić będziemy światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, ustanowiony przez Międzynarodową Federację Dentystyczną FDI.

Jama ustna każdego z pacjentów jest wyznacznikiem jego ogólnego stanu zdrowia, a stan higieny jamy ustnej ma na ten ogólny stan zdrowia bardzo duży wpływ.
Lekarz dentysta jest lekarzem, którego najczęściej pacjenci odwiedzają - rzadko kiedy pacjenci wykonują ogólne badania kontrolne tak często jak bywają w gabinecie stomatologicznym - stąd dentysta może być i coraz częściej staje się lekarzem pierwszego kontaktu.

Taka tendencja, coraz bardziej zauważalna w najbardziej rozwiniętych krajach świata, znacznie zwiększa rolę lekarze dentysty oraz podnosi jego prestiż.

Ale także zwiększa społeczną odpowiedzialność stomatologii, z jednej strony poprzez konieczność ustawicznego kształcenia się i podnoszenia standardów działania praktyk, z drugiej strony, poprzez działania profilaktyczne i zwiększanie świadomości pacjentów.

IDF sp. z o.o pod patronatem Fundacji „Z uśmiechem przez życie" organizuje w związku z tym bardzo atrakcyjne dwudniowe Sympozjum Naukowe, które odbędzie się w dniach: 20-21.03.2014, na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, ul. Żwirki i Wigury 61

W programie przewidujemy tematy stomatologiczne takie jak np. stan jamy ustnej, a ogólne zdrowie pacjenta, ale także tematy, które pozwolą lepiej i skuteczniej prowadzić praktykę:
- prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania praktyk stomatologicznych
- prawidłowe dokumentowanie historii pacjentów
- odpowiedzialność cywilna lekarzy, ilustrowana ciekawymi przypadkami prawnymi
- współczesny marketing w internecie, przygotowanie i pozycjonowanie stron www
A także wiele innych.

Szczegółowy program dostępny będzie wkrótce na stronie: www.idf.net.pl oraz na stronie Fundacji www.zusmiechem.org.pl


IDF Sp. z o.o.
ul. Instalatorów 7B,
02-237 Warszawa
tel.:22/868 36 93, 506 097 598
www.idf.net.pl, e-mail: idf@idf.net.pl

 

 

 

 


Facebook